Blog Luminator

Hologramy 3D w świecie marketingu!

Piramida holograficzna

Hologramy 3D w świecie marketingu

Hologramy 3D zmieniają świat reklamy. Dzisiaj, w XXI wieku, jesteśmy w stanie tworzyć niesamowite obrazy przestrzenne, które zachwycają.

W Luminatorze wierzymy, że współczesne technologie pomagają nam lepiej przekazywać Twoje myśli. Jesteśmy przekonani, że treść i forma przekazu w reklamie są kluczowe,

a wzbudzające fascynację projekcje na długo zapadną w pamięć Twoim potencjalnym klientom. Wspólnie z Tobą chcemy tworzyć przekaz medialny na miarę naszych czasów.

Czym jest i jak powstaje hologram 3D

Holografia to w ogólnym ujęciu nauka zajmująca się technikami uzyskiwania obrazów przestrzennych określanych jako hologramy 3D. Jest ona zdecydowanie bardziej skomplikowana, ale i doskonalsza od fotografii. Celem holografii jest uzyskanie hologramu tzn. obrazu przestrzennego.

Prekursorem tej dziedziny, co warto podkreślić, był polski fizyk Mieczysław Wolfke. Już w 1920 roku opracował on podstawy teoretyczne, dzięki którym możliwe stały się prace nad holografią. W późniejszych latach XX wieku jego śladem poszli zagraniczni naukowcy, a odkrycie lasera w 1960 roku pozwoliło na praktyczną realizację hologramów.

Dzisiaj holografię optyczną stosuje się chociażby w medycynie czy informatyce. Cały czas trwają przy tym prace nad zastosowaniem jej w telewizji i przy tworzeniu trójwymiarowych filmów. Holografia jest oczywiście obecna również w reklamie, czyli sferze naszej działalności w Luminatorze.

Tworzenie hologramu 3D

Hologram 3D powstaje poprzez podział wiązki światła laserowego na dwie części. Pierwsza z wiązek oświetla przedmiot, od którego odbija się i pada na kliszę fotograficzną. Druga pada bezpośrednio na kliszę. W ten sposób otrzymuje się kliszę holograficzną, która odpowiednio oświetlona tworzy obraz przestrzenny. Unikalne animacje tworzone przez nas w Luminatorze oparte są właśnie na tego typu technikach. Dzięki nim, pracując na najlepszych urządzeniach holograficznych dostępnych na rynku, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość Twojej wymarzonej projekcji. W naszej pracy wykorzystujemy holoboxy, piramidy fotograficzne oraz rotor LED-y. Każde z tych urządzeń ma swoje nieocenione zalety w prezentacji obrazów przestrzennych, które pomagają nam spełnić Twoje oczekiwania. Holobox ma małe rozmiary, ale za to ogromne możliwości.

Tego typu urządzenie umożliwia nie tylko prezentację danych w wysokiej jakości Full HD, ale także umieszczenie prawdziwego przedmiotu w środku hologramu.

Dzięki temu możemy nanieść trójwymiarową animację na fizyczny przedmiot. Rotor LED to z kolei rozwiązanie niezwykle proste.

Odpowiednio rozmieszczone LED-owe taśmy oświetlają bardzo szybko kręcące się ramiona wiatraka, umożliwiając nam dostrzeżenie jakby zawieszonego w przestrzeni kołowej obrazu. Natomiast piramida holograficzna to, jak sama nazwa wskazuje, bryła w kształcie piramidy, w której wnętrzu możemy dostrzec zaprojektowaną animację.

W każdym z wymienionych urządzeń efekt przestrzennej projekcji jest tak niesamowity, że wprawia po prostu w niepopisany zachwyt.

Poznaj ceny hologramów 3D

Dzięki ogromnemu rozwojowi technologii w XXI wieku hologramy 3D są w zasadzie dostępne dla każdego. Ceny kształtują się różnie, w zależności od kilku czynników.

Przede wszystkim chodzi tutaj o jakość oraz możliwość modyfikowania wyświetlanej projekcji. W przypadku droższych rozwiązań koszty są jednak cały czas w zasięgu nie tylko wielkich korporacji, ale także średnich, a nawet małych przedsiębiorstw. Proste urządzenia do prezentacji hologramu 3D, które emitują jeden zaprogramowany obraz przestrzenny mogą kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych. Droższe urządzenia pozwalają nam już na wybór wyświetlanego obrazu, co daje ogromny komfort w tworzeniu atrakcyjnych dla oka projektów reklamowych czy scenicznych. Ostateczna cena będzie zależała nie tylko od zastosowanego sprzętu, ale i od Twoich wymagań co do projektu. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia!

Skuteczna prezentacja z 3D hologram pyramid na zamówienie

Jednym z najdroższych, ale i najefektowniejszych rozwiązań w projekcji 3D jest wykorzystanie piramidy holograficznej na zamówienie

Posiada ona 3 ścianki projekcyjne, które są połączone ze sobą pod kątem 90 stopni. Taka konstrukcja piramidy umożliwia jednoczesne prezentowanie treści z 3 stron.

Daje to wspaniały efekt i robi wrażenie na oglądających, dzięki czemu skuteczniej przyciąga ich uwagę. W piramidzie holograficznej możesz zaprezentować dowolną animację, która zapewni magiczne złudzenie trójwymiarowe. Niewiele jest urządzeń dostępnych na rynku, które tak idealnie potrafią oddać efekt przestrzennego hologramu

Korzystanie z takiego urządzenia jest przy tym niezwykle wygodne i łatwe. Piramidę holograficzną można zastosować wszędzie, a dostosowywanie otoczenia nie jest konieczne.

Wystarczy ją postawić w wyznaczonym miejscu i rozpocząć prezentację zaprojektowanej animacji. Wygoda i jakość to dwa słowa, które doskonale opisują Hologram 3D Pyramid. Za jej pomocą razem z Tobą jesteśmy w stanie realizować zapierające dech w piersiach projekty.

Na zamówienie

Nie wszyscy mają tego świadomość, ale w dzisiejszym świecie hologramy 3D to już rzeczywistość, a nie fikcja. Dzisiaj każdy ma możliwość zamówienia dla siebie lub swojej firmy trójwymiarowego hologramu, który może być wykorzystany w dowolnym celu. Takie projekcje znakomicie sprawdzają się chociażby w świecie reklamy. Bardzo trudno zainteresować potencjalnego klienta, który przyzwyczaił się już do wykorzystywanych przez firmy obrazów. Hologram 3D może być doskonałą odpowiedzią na znużenie przestarzałymi technikami. Teraz efekt przyciągających uwagę haseł reklamowych może być dodatkowo wzmocniony przez efektowną projekcję trójwymiarową, która zaciekawi każdego. Wykorzystanie tej technologii w reklamie to jeszcze lepszy niż dotychczas sposób na zainteresowanie odbiorców. Trójwymiarowe prezentacje mogą być oczywiście wykorzystywane także w innych celach. Liczy się Twoja kreatywność.

Zamów w Luminatorze

Jeśli chciałbyś efektownie zareklamować swój produkt lub oryginalnie przedstawić innym swoją własną wizję za pomocą obrazu 3D, to dobrze trafiłeś. W Luminatorze tworzymy hologramy 3D na zamówienie według Twoich wymagań. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i opiszesz, czego dokładnie oczekujesz. My postaramy się stworzyć dla ciebie odpowiednią animację, która za pomocą trójwymiarowej projekcji ukaże to, co chcesz ukazać, w nowoczesnej i zaskakującej formie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Z naszej oferty skorzystały już największe marki, które do dziś z sukcesem wykorzystują zaprojektowane przez nas animacje do trójwymiarowego prezentowania swojej oferty klientom. Jesteśmy przekonani, że korzystając z naszej oferty, nie będziesz zawiedziony.