Animacje 3D – oryginalny pomysł na reklamę Twojej firmy i eventu!

Animacje 3D – oryginalny pomysł na reklamę Twojej firmy i eventu!

Animacje 3D w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się głównym elementem wielu filmów oraz prezentacji. Obecnie trudno jest więc wyobrazić sobie najpopularniejsze produkcje, które nie wykorzystywałyby tej niezwykłej komputerowej techniki. Animacje mają jednak szereg innych zastosowań. Mogą być wykorzystywane w reklamach, spotach promocyjnych albo grach komputerowych. Zastosowanie tego typu technologii pozwala nie tylko przyciągnąć uwagę klientów, ale również wyjątkowo precyzyjnie oddać rzeczywistość. Zlokalizowana we Wrocławiu firma Luminator zaprasza do zapoznania się z ofertą proponowanych realizacji wykonywanych w technice 3D i 2D.

Spis treści:
Czym są animacje trójwymiarowe?
Jak wygląda proces ich tworzenia?
Gdzie można je zastosować?
Luminator – Twoje studio produkcyjne
Animacje reklamowe
Produkcje eventowe
Explainer video

Czym są animacje 3D?

Animacje 3D to w rzeczywistości obrazy, które tworzone są jednocześnie w trzech wymiarach. Zastosowanie tego typu technologii sprawia, że oglądane na ekranie produkcje lub obiekty przybierają formę przestrzenną sprawiając, że ostateczny efekt staje się niezwykle realistyczny. Warto tutaj zauważyć, że takie animacje w zupełności nie przypominają tych, które można zobaczyć w tradycyjnych kreskówkach dla dzieci - te stosowane w bajkach wykorzystują wyłącznie dwa płaskie wymiary. Z kolei animacje trójwymiarowe można spokojnie porównać do tych, które obecne dostępne są w nowoczesnych grach komputerowych. Najważniejszym zadaniem animacji 3D jest dokładna prezentacja różnego rodzaju obiektów, procesów lub przestrzeni, w jak najbardziej możliwy realistyczny sposób. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, które wymagają precyzyjnego przedstawienia obrazów.

Jak wygląda proces tworzenia animacji 3D?

Animacje 3D przygotowane są przy użyciu specjalnego oprogramowania komputerowego służącego do modelowania elementów 3D. Sam proces jest jednak dosyć skomplikowany i składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na dokładnym przeniesieniu danego pomysłu na papier, poprzez precyzyjne szkice oraz rysunki techniczne. Następnie, wszystkie obiekty zaczynają powoli nabierać kształtu, dzięki odpowiedniemu wymodelowaniu poszczególnych elementów w dziale 3D. Niektóre obiekty muszą zostać jeszcze dodatkowo oszkieletowane. Tylko dzięki temu, będą mogły potem zostać poprawnie zaanimowane w ruchu. Wszystkim elementom znajdującym się w danej produkcji stopniowo nadaje się osi, właściwości, a także opis poruszania. Z tak powstałych obiektów można potem już skutecznie tworzyć poszczególne sceny produkcji. Stosując najnowocześniejsze technologie uzyskuje się więc niezwykle fotorealistyczny efekt, pozwalający znacząco zatrzeć granicę między tradycyjnym zdjęciem, a trójwymiarową animacją.

Gdzie można je zastosować? Zamów film dla swojej firmy!

Współczesne animacje 3D mogą mieć naprawdę szeroki zakres zastosowań. Taka technologia często wykorzystywana jest podczas tworzenia materiałów rozrywkowych, chociażby bajek dla dzieci czy wizualizacji wyświetlanych na imprezach lub koncertach. Animacje 3D stosowane są również w trakcie produkcji różnego rodzaju prezentacji albo krótkich spotów informacyjnych. Trójwymiarowe efekty obecnie najczęściej pojawiają się jednak w branży reklamowej, szczególnie jeśli chodzi o dokładne przedstawienie produktów. Stosując tego typu technikę można w niezwykle precyzyjny sposób pokazać zarówno bardzo duże, jak i najmniejsze elementy. Zaprezentować jak wyglądają one od środka oraz podkreślić charakterystyczne cechy. Animacje 3D sprawdzają się także w przypadku projektów czy pomysłów, które nie zostały jeszcze zrealizowane lub nie da się ich pokazać przy pomocy bardziej tradycyjnych metod filmowania lub fotografii. Zastosowanie trójwymiarowych efektów pomoże więc dostarczyć klientom wyjątkowo szczegółowy obraz obiektu oraz wiele informacji, które mogą potem wpłynąć na ostateczną decyzję o zakupie.

Luminator - Twój producent nowoczesnych animacji 3D i 2D

Luminator to firma z wieloletnim doświadczeniem specjalizująca się w tworzeniu animacji. Zajmujemy się wykonywaniem różnego rodzaju efektów wizualnych, dostosowanych w pełni do potrzeb i wymagań naszych klientów. Do każdego zlecenia przygotowujemy się z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Nie tylko wybieramy najlepszą dostępna na rynku technikę produkcji, ale również zwracamy wyjątkową uwagę na materiały. Ponadto, aby stworzyć coś niepowtarzalnego i przyciągającego uwagę, przeglądamy setki inspiracji. Wszystkie produkcje szczegółowo planujemy i dostosowujemy do przestrzeni, a także nośnika, na którym animacje mają zostać później zaprezentowane.

Animacje reklamowe

Firma Luminator zajmuje się produkcją spotów wykorzystywanych w branży reklamowej i marketingowej. Pomożemy Ci stworzyć wyjątkową trójwymiarową animację, która zrobi ogromne wrażenie na wszystkich Twoich klientach, a także dotrze do nowych odbiorców. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możemy zarówno przedstawić największe atuty produktu, jego warianty, a także dokładnie zaprezentować jego sposób działania. To jednak nie wszystko - oferujemy również możliwość wykonania prezentacji mającej na celu skuteczne podbudowanie pozycji Twojej marki na rynku. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam odpowiednio dobrać najlepszą formę do poszczególnych treści.

Animacje eventowe

Nasza firma wykonuje też różnego rodzaju animacje dedykowane eventom biznesowym. Bez względu na to, czy organizujesz szkolenie, spotkanie firmowe czy konferencje, pomożemy stworzyć Ci niezapomnianą prezentację wzbogaconą o elementy animacji 3D, którą Twoim odbiorcy zapamiętają na długi czas. Zajmiemy się zaprojektowaniem animowanego logo, zapowiedziami gości lub atrakcyjnymi przerywnikami. Cały projekt zrealizujemy według Twoich wytycznych oraz zasad tak, aby całość idealnie wpasowała się w podaną przez Ciebie tematykę wydarzenia. Jednocześnie możemy zapewnić, że nasze wizualizacje będą odpowiednio współgrać z rangą eventu oraz daną porą dnia.

Explainer video

Oferta Luminator obejmuje również produkcję krótkich filmików wyjaśniających. Tego typu wideo jest niezwykle zwięzłą oraz treściwą formą animacji, dzięki której można zaprezentować daną usługę lub szczegółowo wyjaśnić wszelkie założenia produktu. Filmik wyjaśniający zawiera dużo symbolów, ikonek, napisów oraz zrozumiałych dla określonej branży skojarzeń. Doskonale sprawdza się w przypadku prezentacji bogatych w dużą ilość informacji, które należy przedstawić w możliwie jak najbardziej przestępny dla odbiorców sposób.

W studio Luminator przygotujemy specjalnie na Twoje zamówienie każdą animację wykorzystującą technikę 3D lub 2D. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii do tworzenia trójwymiarowych animacji, możemy zaprojektować niezwykle realistyczne elementy, które zrobią ogromne wrażenia na Twoich klientach. Jesteśmy w stanie wykonać animacje nawet do najbardziej skomplikowanych procesów lub złożonych produktów. Nasze wieloletnie doświadczenie na skalę światową, pozwala nam odpowiednio wykreować dynamizm w animacji, a także sprawić, że wywołają one u odbiorców określone emocje. Przygotowane przez nas obiekty ożywają na ekranie, jednocześnie z największą skutecznością budując wizerunek Twojej marki. Nie czekaj więc dłużej i już teraz zamów swoją niepowtarzalną animację w naszej agencji. Zapraszamy do kontaktu.

Leave a Comment